Klaudyna Mach

Z wykształcenia technik plastyk, trener, psycholog w trakcie studiów, behawiorysta. Od 2019 współpracuje z Fundacją TEAM Teatrikon w organizacji i realizacji szkoleń oraz projektów. Pomaga młodzieży w rozwoju umiejętności miękkich. Była zaangażowana w takie projekty jak: Szkolny Budżet Obywatelski, Akademia Miasto, Cyberiada, Turniej Trójgamiczny. Posiada doświadczenie w prowadzeniu warsztatów oraz w działaniach organizacyjno-logistycznych.

DAREK FIGURA
Animator kultury, artysta, trener, filolog ukraiński. Prezes Zarządu Fundacji TEAM Teatrikon. Pomysłodawca i wieloletni koordynator Spotkań Teatralnych „Zwierciadła”. Były współpracownik Warsztatów Kultury w Lublinie, gdzie przez 2 lata koordynował Nocy Kultury oraz współkoordynował 4 edycje programu szkoleniowego Inkubator Animacji Kultury. Stypendysta Ministra Edukacji Narodowej (2009), Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego (2013) oraz Prezydenta Miasta Lublin (2015).

Laureat Lubelskich Wyróżnień Kulturalnych „Żurawie” 2012 w kategorii animacja kultury. Zapalony działacz, uczestnik wielu projektów animacyjnych, doświadczony w pracy z młodzieżą oraz w koordynowaniu prac projektowych. Absolwent kursu dla kadr kierowniczych organizacji pozarządowych „NGO Master”. Współzałożyciel społecznego Domu Kultury „Narnia”. Członek Lubelskiego Stowarzyszenia Fantastyki „Cytadela Syriusza”, Rady Programowej Teatru im. H. Ch. Andersena w Lublinie i Społecznej Rady Pracodawców działającej przy Wydziale Pedagogiki UMCS Lublin. Od 2015 r. prowadzi własną działalność trenersko-menadżerską pn. „Dobra robota! Dariusz Figura”. 

GRZEGORZ OLIFIROWICZ
Grywalizator, współtwórca studia gier Mutated Byte, członek zarządu Fundacji Twórczości Edukacji i Animacji Młodzieży Teatrikon, członek AEGEE od 2009, członek honorowy AEGEE-Lublin. Wieść gminna niesie, że po jego szkoleniach wszyscy powtarzają, by być tygrysem (a nie lisem), oraz wychodzą z narzędziami pozwalającymi na rozwiązanie bieżących problemów i osiągnięcie celów. 

W poprzednich edycjach

iwanska

ALEKSANDRA IWAŃSKA-FIGURA
Wiceprezeska Zarządu Fundacji TEAM Teatrikon, psycholożka, trenerka. Doświadczona w koordynowaniu i wspieraniu realizacji projektów młodzieżowych. Specjalizuje się w pozyskiwaniu środków finansowych na realizację inicjatyw społeczno-kulturalnych i zarządzaniu zasobami ludzkimi. Obecnie pracuje jako animatorka w Ośrodku Wsparcia Ekonomi Społecznej Stowarzyszenia na Rzecz Integracji Społecznej „Modrzew”. Współpracowała z Urzędem Miasta. Interesuje się rozwojem kreatywności i nowymi systemami nauczania.

16904998_1681545392145452_5362200647157361379_o

DOMINIKA BIELAK
Studentka 3 roku gospodarki przestrzennej na Uniwersytecie Marii Curie Skłodowskiej w Lublinie, specjalność planowanie przestrzenne. Od 2014 roku związana ze Studenckim Kołem Planistów „Smart City”, w roku akademickim 2015/2016 prezes koła – w tym okresie koło zostało laureatem Kozienalniowej Gali Naukowca w kategorii „Najlepsze koło”, obecnie członek honorowy. Od 2017 roku członkini Fundacji TEAM Teatrikon. Uczestniczka wszystkich edycji Lublin Jams, w pierwszej edycji warsztatów – Lublin Jam#1: GovJam Lublin 2015 z zespołem stworzyła koncept projektu LUB CHALLENGE, w drugiej edycji – Lublin Jam#2: Pomysł na Lublin była członkiem zespołu, który stworzył najlepszą wizję, w ramach której powinno rozwijać się miasto – „Lublin Europejską Stolicą dobrej przestrzeni”. W  Lublin Jam#3: Lublin – stolica dobrej przestrzeni uczestniczyła w tworzeniu projektów opartych o wizję stworzoną na wcześniejszych warsztatach. Prywatnie jest fascynatką zmian. Interesuje się urbanistyką, planowaniem przestrzennym, partycypacją społeczną, zagadnieniami związanymi z gospodarką przestrzenną oraz grafiką 3D. Prowadziła warsztaty związane z rozwojem miasta: w ramach działalności koła naukowego, Kozienaliowej Gali Naukowca, Dnia Ziemi UMCS. Tworzyła, z grupą, koncepcję patio dla Centrum Kultury Fizycznej w Lublinie, koncepcję zagospodarowania przestrzennego terenów w sąsiedztwie Muzeum Regionalnego w Opocznie (projekt placu zabaw).

12743490_10153274576652016_3015994809179601639_n

PIOTR WOJCIECHOWSKI
Założyciel FUZERS – Powering Innovation (www.fuze.rs) – firmy, której celem jest zapalnie do innowacji. Wykorzystując podejścia takie jak m.in. myślenie i projektowe (design thinking) oraz projektowanie usług (service design) FUZERS wspiera firmy i organizacje w projektowaniu i wdrażaniu nowych oraz optymalizacji istniejących usług i produktów oraz poszukiwaniu nowych źródeł przychodów i rozwoju przez innowacje.

Inicjator i koordynator społeczności TEDxLublin (www.tedxlublin.com) skupionej wokół globalnej idei TED – ideas worth spreading. Założyciel Lublin Jams, czyli inicjatywy w ramach, której lokalna społeczność poznaje proces i narzędzia tworzenia innowacji społecznych oraz tworzy i wdraża własne projekty.